جستجو
Persian
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
خبرخوان

بلاگ

سروو موتور خطی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
0 سروو موتور خطی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
سرووموتور خطی یک نوع موتور است که حرکت خطی انجام می‌دهد، به عبارت دیگر، حرکت خطی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متنوعی بوده و به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله رباتیک، خودروسازی، پزشکی، و صنایع خط تولید استفاده می‌شود.
گیربکس حلزونی چیست و چه تفاوتی با گیربکس سیاره ای دارد؟
0 گیربکس حلزونی چیست و چه تفاوتی با گیربکس سیاره ای دارد؟
گیربکس حلزونی یک نوع گیربکس است که از یک پیچ حلزونی و یک چرخ دنده که به عنوان حلقه دنده حلزونی نیز شناخته می‌شود، تشکیل شده است. این نوع گیربکس‌ها برای افزایش گشتاور و کاهش سرعت در سیستم‌های مکانیکی استفاده می‌شوند. پیچ حلزونی در این سیستم یک ویژگی منحصر به فرد دارد: حلزون به شکل میله‌ای در دوران پیچ خورده است. وقتی پیچ حلزونی چرخش می‌کند، حرکت خطی به سمت محور طولی پیچ ایجاد می‌شود.
لیزر مارکینگ چیست؟
0 لیزر مارکینگ چیست؟
در لیزر مارکینگ، انرژی لیزر به صورت دقیق و کنترل شده با تمرکز بر روی سطح مورد نظر از طریق یک عدسی به سطح انتقال داده می‌شود. این انرژی باعث تغییرات شیمیایی و فیزیکی در سطح ماده می‌شود و در نتیجه شکل طراحی شده بر روی آن به صورت دقیق و میلی‌متری حک می‌شود.
آشنایی با تابلو برق صنعتی و کاربردهای برخی قطعات صنعتی مرتبط با آن
0 آشنایی با تابلو برق صنعتی و کاربردهای برخی قطعات صنعتی مرتبط با آن
تابلو برق صنعتی یک محفظه برای نصب و سیم بندی تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی است که کلیدها و قطعات کنترلی و تجهیزات حفاظتی تابلو برق و لوازم نمایشگر روی آن نصب می‌شوند. در این مقاله بیشتر با تجهیزات آن آشنا می‌شویم.
همه چیز درباره اینورتر صنعتی ، راهنمای کامل اینورتر تک فاز و سه فاز
0 همه چیز درباره اینورتر صنعتی ، راهنمای کامل اینورتر تک فاز و سه فاز
اینورتر یکی از دستگاه‌های مهم در حوزه الکترونیک و انرژی هستند که جریان برق مستقیم (DC) را به جریان برق متناوب (AC) تبدیل می‌کنند. این تبدیل بسیار حیاتی است زیرا بسیاری از تجهیزات و دستگاه‌ها با جریان متناوب عمل می‌کنند، در حالی که بسیاری از منابع انرژی مانند باتری‌ها جریان مستقیم ارائه می‌کنند. از اینورترها در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود، از جمله تأمین برق پشتیبانی در UPS (سیستم‌های تغذیه برق پشتیبان)، تولید برق از منابع تجدیدپذیر مانند خورشید و باد، و حتی در خودروهای الکتریکی.
اتوماسیون صنعتی چیست و چه کاربرد‌هایی دارد
0 اتوماسیون صنعتی چیست و چه کاربرد‌هایی دارد
اتوماسیون صنعتی یک فرایند است که با استفاده از تکنولوژی و دستگاه‌های مختلف، کنترل و مدیریت فرآیندهای صنعتی را به صورت خودکار انجام می‌دهد. در واقع، هدف اصلی اتوماسیون صنعتی، بهبود عملکرد صنعتی، افزایش کیفیت، بهبود ایمنی و کاهش هزینه‌ها است.
آشنایی با اکچویتور یا جک بیمارستانی و سایر کاربردهای آن
0 آشنایی با اکچویتور یا جک بیمارستانی و سایر کاربردهای آن
جک تخت بیمارستان یا اکچویتور الکترومکانیکی برای تنظیم ارتفاع تخت بیمارستان استفاده می‌شود. این دستگاه، توسط بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مراکز بهداشتی به منظور ارائه مراقبت بهتر و راحتی بیشتر بیماران استفاده می‌شود. تنظیم ارتفاع تخت بیمارستان از طریق استفاده از جک تخت بیمارستان به پرستاران و کادر درمانی کمک می‌کند تا بیماران را در وضعیت مناسب برای انجام مراقبت‌ها و درمان‌های لازم قرار دهند.
برسی عملکرد تاچ پنل لمسی Wecon
0 برسی عملکرد تاچ پنل لمسی Wecon
علاوه بر این، تاچ پنل Wecon قابلیت اتصال به سیستم‌های مختلف را دارد. این به معنای این است که می‌تواند به سیستم اتوماسیون خانه موجود شما متصل شده و از طریق آن کنترل کننده‌ی اصلی خانه شما باشد. همچنین، با استفاده از رابط‌های مختلفی مانند USB و Ethernet، این مدل HMI می‌تواند به سایر دستگاه‌های هوشمند مثل دوربین‌ها، سیستم‌های صوتی، تلویزیون‌ها و سایر وسایل متصل شود و به صورت یکپارچه کار کند.
همه چیز درباره سروو درایو
0 همه چیز درباره سروو درایو
سروو درایو (Servo Drive) یک دستگاه الکترونیکی است که برای کنترل و مدیریت سروو موتورها استفاده می‌شود. سروو درایو و سروو موتور دو عنصر متکامل هستند و با یکدیگر در تعامل هستند. سروو موتور (Servo Motor) یک نوع موتور الکتریکی است که با استفاده از سروو درایو کنترل می‌شود. این موتورها از مکانیزم بازخورد مناسب برای حفظ موقعیت و سرعت دقیق استفاده می‌کنند. سروو موتورها قادر به جابجایی دقیق و کنترل شده‌ای هستند و برای کاربردهایی که نیاز به حرکت دقیق و پایدار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
سروو موتور چیست؟ انواع سروو موتور صنعتی با کاربرد هر کدام
0 سروو موتور چیست؟ انواع سروو موتور صنعتی با کاربرد هر کدام
در صنعت تجهیزات صنعتی، سروو موتورها به عنوان یکی از اجزای حیاتی در سیستم‌های کنترلی استفاده می‌شوند. این موتورها با قابلیت کنترل دقیق حرکت و سرعت، نقش مهمی در انجام عملیات صنعتی بازی می‌کنند. در این مقاله، با مفهوم سروو موتور آشنا می‌شویم و انواع سروو موتورهای صنعتی را بررسی می‌کنیم.