جستجو
Persian
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
خبرخوان

بلاگ

فنی مارکت، ارائه دهنده راه حل های اتوماسیون صنعتی
0 فنی مارکت، ارائه دهنده راه حل های اتوماسیون صنعتی
افزایش روزافزون صنایع ایجاد و بهره وری اتوماسیون صنعتی نیاز به اطلاعات درجه یک برای بررسی و طبقه بندی تجهیزات مربوط به خطوط تولید را افزایش داده است. چه قصد طراحی و راه اندازی یک خط تولید بومی را داشته باشید و چه برای بهینه سازی یک خط تولید بزرگ تغییراتی ایجاد کنید، علاوه بر نیاز به محصولات با کیفیت، به اطلاعات و مقایسه هزاران محصول و گزینه موجود در بازار نیاز دارید. به همین منظور شرکت فنی مارکت تاسیس شد تا در ارائه محصولات و خدمات اتوماسیون صنعتی در ایران تخصص داشته باشد.
تفاوت بین مانیتور صنعتی و PLC چیست؟
0 تفاوت بین مانیتور صنعتی و PLC چیست؟
در سال های اخیر موضوع مکانیزه شدن صنایع به دلیل بهبود ابزارهای مدیریتی و همچنین افزایش کارایی به یکی از زیرساخت های اساسی صنایع تبدیل شده است. بر این اساس پردازش در این محیط ها یکی از نیازهای اصلی و اولیه مکانیزاسیون و اتوماسیون تلقی می شود.
معیارهای انتخاب پنل پی سی (تاچ پنل) مناسب راهنمای خرید تاچ پنل (پنل پی سی) خوب
0 معیارهای انتخاب پنل پی سی (تاچ پنل) مناسب راهنمای خرید تاچ پنل (پنل پی سی) خوب
تاچ پنل (Touch Panel) و پنل PC (Panel PC) دو مفهوم مرتبط با صنعت کامپیوتر و الکترونیک هستند. در اینجا توضیح می‌دهیم که هر کدام چیست:
VFD چگونه کار می کند + 3 دلیل استفاده از VFD
0 VFD چگونه کار می کند + 3 دلیل استفاده از VFD
فرکانس (Hz) به طور مستقیم با سرعت موتور (RPM) مرتبط است. به عبارت دیگر، فرکانس بیشتر باعث می شود موتور سریعتر بچرخد و RPM را افزایش دهد. اگر برنامه ای نیازی به کارکرد موتور با سرعت کامل خود نداشته باشد، می توان از VFD برای کاهش فرکانس و ولتاژ برای مطابقت دادن با بار مورد نیاز موتور الکتریکی استفاده کرد.
مقایسه سه پنل لمسی Maple : HMI ، Wecon و Delta، خرید کدام یک مقرون به صرفه تر است؟
0 مقایسه سه پنل لمسی Maple : HMI ، Wecon و Delta، خرید کدام یک مقرون به صرفه تر است؟
HMI مخفف Human Machine Interface است و برای ارتباط بین انسان و ماشین طراحی شده است. استفاده از پنل لمسی HMI برای نظارت، مشاهده و تنظیم پارامترهای دستگاه های صنعتی مانند PLC، اینورتر و .... است. پنل لمسی در واقع یک نمایشگر LCD است که قابل برنامه ریزی است و به کمک آن می توان پارامترهای مختلف را تغییر داد و سیستم را کنترل کرد.
10 نکته برای خرید مانیتور صنعتی + چگونه بهترین مانیتور صنعتی را انتخاب کنیم؟
0 10 نکته برای خرید مانیتور صنعتی + چگونه بهترین مانیتور صنعتی را انتخاب کنیم؟
مانیتور صنعتی معمولاً برای کاربردهای صنعتی و حرفه‌ای طراحی شده است و تفاوت‌های زیادی با سایر مانیتورهای عمومی دارد. در زیر تفاوت‌های مهم مانیتور صنعتی با سایر مانیتورها را بررسی می‌کنیم:
هر آنچه باید در مورد سروو موتور و سروو درایو بدانید + تفاوت ها و کاربردها
0 هر آنچه باید در مورد سروو موتور و سروو درایو بدانید + تفاوت ها و کاربردها
سروموتور یا Servo motor یک نوع موتور الکتریکی است که قابلیت کنترل دقیق حرکت آن را دارد. این موتورها اغلب در سیستم‌های کنترل حرکتی استفاده می‌شوند، به طور مثال در رباتیک، ماشین‌آلات صنعتی، دستگاه‌های پزشکی و سایر برنامه‌های کنترل حرکتی.
راهنمای خرید HMI مناسب
0 راهنمای خرید HMI مناسب
در مقاله قبلی به بررسی HMI پرداختیم و به سوالاتی مانند HMI چیست و چه کاربردی دارد پاسخ دادیم. در این مقاله سعی می کنیم ویژگی های کلیدی یک HMI مناسب برای کار شما را بررسی کنیم.
HMI چیست و چه کاربردی دارد؟
0 HMI چیست و چه کاربردی دارد؟
HMI به معنای "واسط انسان و ماشین" است و به دستگاهی اطلاق می‌شود که به کمک آن امکان ارتباط بین انسان و دستگاه‌های الکترونیکی فراهم می‌شود. این دستگاه‌ها به صورت گرافیکی و تصویری نمایشگرهای لمسی، کیبوردها، موس‌ها و دیگر وسایلی را شامل می‌شوند که کاربر از طریق آنها می‌تواند با دستگاه الکترونیکی ارتباط برقرار کند.
HMI چیست؟
0 HMI چیست؟
HMI به معنای "واسط کاربری انسان-ماشین" است. یک HMI یا واسط کاربری انسان-ماشین، یک سیستم است که به کاربر اجازه می دهد با دستگاه یا سیستمی که ممکن است شامل یک رایانه، ربات، پردازنده صنعتی یا دستگاه دیگر باشد، ارتباط برقرار کند.